Jaké si to uděláme, takové to máme aneb NALAJNUJTE SI NADCHÁZEJÍCÍ ROK

Rekapitulaci předešlých let obvykle nedělám, protože vše, co se stalo, už je za mnou a nic s tím nenadělám, ale dnes je čas na výjimku.

Zatímco rok 2014, ve znamení Dřevěného koně, měl být poznamenán jeho tryskem vpřed, činy, aktivitou a s tím spojenými konflikty, plný vášně a energie, rok 2015, pod vlivem Dřevěné ovce, již měl být klidnější, plný spokojenosti, uvolněnosti, pozastavení se během pracovního dne k udržení vnitřní harmonie.
To znamená, že mám asi „pomalé vedení“. 🙂 town-sign-749613_640

Protože právě loňský rok přinesl mně i mým blízkým velké výkyvy a změny, jízdu na horské dráze života nahoru a dolů s velkou amplitudou, proti kterým byl rok 2014 procházkou růžovým sadem. Ve zkratce: Rozvedl jsem se; na dovolené na Kapverdách jsem se jen tak tak vrátil z „windsurfingového dobrodružství“; s mou přítelkyní a spřízněnou duší, jsme spustili projekt internetového blogu a napsali první eBooky; rozšířil si praxi terapeuta čínské medicíny; pobyl si v nemocnici, kde jsem přišel o jednu ledvinu; oslavil úspěšnou maturitu dcerky a završil půlstoletí svého života, a že to byla jízda!

Žijeme v bi-polárním světě, kde se Yang střídá s Yinem, příjemné okamžiky s chvílemi temnými, kde se setkáváme se svými démony a po každém propadu se zvedáme a jdeme dál po cestě vpřed, protože i to patří k životu a každý se snažíme jít tou cestou nejlépe, jak umíme. V každé životní situaci máme volbu, jestli ji přijmeme s obavou, jako konspiraci vesmíru proti nám, či s láskou a vědomím, že sami jsme si strůjci svého života a že věci se dějí nejlépe, jak se dít mají.

Současnost je výslednicí našeho myšlení a konání v minulosti a zároveň tvoří naši budoucnost. V taoismu se říká, že „cesta je cílem“, jinými slovy, že důležitější, než orientace na cíl, je zaměření se na vlastní cestu či proces, který k němu vede. Když vše, co dělám, provádím vědomě a s plným nasazením, cíl se zaručeně dostaví. Každopádně je dobré být si vědom, kam směřuji, co chci, jak má můj život vypadat ve všech aspektech (vztahy, profese, seberealizace, …atd.), protože Universum nám to dá, a když nevím, co chci,… dostanu to!wish-list-490356_640

Jedna z možností, jak si ujasnit a naplánovat své vize, je vytvoření si osobní jantry. Plány a představy pro rok 2016 jsme si během silvestrovského odpoledne v symbolech a obrázcích nalepili na čtvrtku vel. A3, barevně popsali a magicky aktivovali. Nyní nám jantra visí na zdi v ložnici a připomíná směr, kterým se nyní ubíráme. 

V roce Ohnivé oppattern-786858_640ice, který přináší mnoho šancí a výzev, posunu vpřed s úspěšnou sklizní zasetého, jestliže konáme s moudrostí, optimizmem, bystrostí a kreativitou, vám přeji vše nej nej, zejména veselou mysl, stálé zdraví a dobrou Qi (čchi, energii).

A nenechme se odradit obavami z možných přírodních katastrof, které Ohnivá opice také přináší (že by letošní El Niño, který se zdá být mohutnější, než před lety, a který ovlivňuje počasí na celé planetě?), protože s tím stejně nic nenaděláme.

Mějte se (a smějte se)!

Martin Řezníček
Terapeut a lektor TČM. Prostřednictvím čínské medicíny pomáhá lidem už mnoho let na jejich cestě k rovnováze a zdraví - osobní i online formou.

Je autorem e-booků Více než strava, Vše, co jste kdy chtěli vědět o jídle..., Typologie osobnosti podle 5 elementů nebo Výživa ŽENY a Výživa DĚTÍ.

Rovněž svými ONLINE KURZY pomáhá šířit moudrost čínské medicíny.
Jeho příběh si přečtěte ZDE >>
Komentáře