Pro své dítě chci to nejlepší. Platí to i pro každodenní jídlo, které mu dávám?

Jak a kdy přejít na dospěláckou stravu?

Co když je dítě nemocné?

Nejen tyto otázky nezůstanou bez odpovědí.

Pro své děti děláme to nejlepší, bez diskuze. Minimálně si to myslíme. Ale je to tak opravdu? Odborníků, názorů a dietetických směrů je mnoho. Který je správný?

Já jsem odpověď našel až přes tradiční čínskou medicínu (TČM). Snad právě tím, že se dívá na svět, přírodu i fungování v lidském těle z jiného úhlu pohledu než je ten „náš západní“. Snad proto, že obstála v té nejtěžší zkoušce, tedy zkoušce časem.

Jestliže je zde obor, který přes 3000 let pomáhá milionům lidí po celém světě, nestárne, ale naopak získává na popularitě a důvěryhodnosti, musí stát na pevných a pravdivých základech.

Netvrdím, že vše čínské je dobré. Naopak apeluji na zdravý rozum, kritické myšlení a zkoušku praxí. Až budete příště zahleněná, dejte si jogurt a sama sledujte, jestli vám bude lépe.

Jmenuji se Martin Řezníček a již 13 let jako terapeut, praktik a lektor TČM pomáhám lidem s řešením jejich zdravotních problémů.

Prostřednictvím mých e-booků a online kurzů více jak 12 tisíc lidí pochopilo praktické využití stravování podle pravidel Tradiční čínské medicíny. 

V TČM se říká, že "děti se buď nachladí, nebo mají trávicí potíže" (Dr. J. F. Shen), čímž je popsána skutečnost, že dětský organizmus je ještě čistý, proto nejčastější příčina onemocnění přichází z vnějšku. Sice zjednodušené tvrzení, ale velmi pravdivé.

Většina běžných dětských nemocí je o stravě.

Své mnohaleté zkušenosti s vámi nyní sdílím prostřednictvím e-booku...

Stravování dětí

CO VŠECHNO V E-BOOKU NAJDETE:

 • Specifika dětského věku
  Pohled TČM na úskalí dětského věku aneb Dítě není malý dospělý...
 • Dětská strava do 1 roku života
  Vhodná doporučení + tipy. Co dělat, když kojení není možné? Na který orgán je nutné brát největší ohled a jak jej nezranit stravou?
 • Dětská strava 1 - 3 roky
  Kašovitá a tepelně upravená strava je základ. Co ANO a co rozhodně NE. Proč je nutné ve stravě zohledňovat roční období?
 • Předškolní věk 4 - 6 let
  Strava je již skoro "dospělácká". Sezónnost a konstituce jsou důležité. Tipy na snídani, oběd, svačinu a večeři.
 • Školáci
  Specifika + tipy a recepty. Svačina do školy a co pitný režim? Děti a sladkosti. Co když dítě onemocnění?
 • Základní typologie dětí s vhodnou stravou pro každý typ
  4 konstituční typy dětí + vhodné potraviny a doporučení pro každý typ. Čemu se vyvarovat.
 • Nevhodné stravovací návyky dětí
  Jak je to s mlékem, sladkostmi, fastfoody a polotovary, tropickým ovocem, lepkem i kořením. Stravovací návyky jsou důležité! Stres nedělá dobře ani během jídla.
 • Stravování dneška, intenzivní zemědělství a velkochovatelství, jak to ovlivní naše zdraví
  Zmrazování jídla, ohřívání v mikrovlnce, vliv (nad)užívání antibiotik, očkování ANO/NE. Urychlování produkce a růstu, aditiva a alergie. Pšenice kdysi a nyní.
 • Recepty a charakteristika vybraných potravin

PODÍVEJTE SE, JAK TO VYPADÁ UVNITŘ:


Cena e-booku je 390 Kč (15 Eur)

Pro koho je e-book vhodný:

 • Pro nastávající maminky, které hledají vhodná doporučení stravy v jednotlivých etapách vývoje dítěte
 • Pro maminky hledající náhradu výživy, když přestávají kojit
 • Pro rodiče, kteří tápou v lavině odborných doporučení a dietetických směrů ve výživě dětí
 • Pro rodiny, které se potýkají se zdravotními problémy dítěte ovlivnitelnými stravou
 • Pro všechny, kteří si uvědomují, jak moc se vyplatí investice do zdraví dítěte v podobě kvalitní a plnohodnotné stravy

CO O E-BOOKU ŘÍKAJÍ PRVNÍ ČTENÁŘKY?

Tato e-kniha předčila mé očekávání! Dozvěděla jsem se, že i já jsem ve stravě svých dětí udělala spoustu chyb, ale ty se dají stále napravit a naštěstí děti při přechodu na zdravější stravu moc neremcají. 🙂 I když sladkosti u nás vedou na plné čáře a někdy je velmi těžké uhlídat děti, aby nemlsaly a dát jim něco zdravého.

Co pro mě bylo také zajímavé, byla výživa sleziny u malinkých dětí. Díky tvé knize si uvědomuji, že jsem udělala ve výživě syna chybu, jinak by asi nebyl alergik. Také děkuji za kapitolu o očkování, která mi otevřela oči.

Recepty jsou úžasné a myslím, že i pro lidi kteří budou tápat, tak si nejeden recept vyzkoušejí a zjistí, že to vůbec není špatné. Knihu bych určitě doporučila všem maminkám, které mají malé děti a velmi často se ptají lékařů, jakou stravu dát dětem, když budou chtít přestat kojit. Věřím, že tady najdou inspiraci a dobré rady, jak do budoucna prospět ve vývoji svého dítěte. Ještě jednou děkuji, že jsem si mohla přečíst tak krásnou knihu...
Petra Pokludovámilující mamka 2 dětí
Jelikož se o správnou výživu dětí zajímám, vím, že ohledně tohoto tématu panuje spousta otázek a nejasností. Mám doma téměř dvouleté dítě a druhé na cestě. Dlouho jsem hledala cestu, která by mi dávala smysl a u které bych cítila, že prospívá nejen tělu, ale má pozitivní vliv i na celkový stav imunity a duševní pohody dětí. Pořád víc si totiž uvědomuji, že základy a návyky, které dětem poskytneme v rané fázi jejich vývoje, budou mít přímý vliv na kvalitu jejich života v dospělosti.

Při čtení této knihy jsem cítila, že informace v ní mi do sebe zapadají a většina z nich souzní s mým vnitřním přesvědčením. Navíc jsem ocenila i  nadstavbová témata a s tím spojená konkrétní doporučení, např. strava dle konstitučního typu dětí, očkování, a nakonec i seznam receptů a potravin s uvedením jejich pozitivních či léčivých účinků. Ke knize se určitě plánuji průběžně vracet, podle toho v jaké roční či vývojové fázi se já i moje děti budeme zrovna nacházet.
Kateřina Šefčíkoválektorka a koučka
E-book „Výživa dětí očima čínské medicíny“ předčil mé očekávání. 🙂 A to úžasně…
Je zde krásný návod/popis toho, jak a s kterými potravinami začít u maličkých dětí, když není nebo už nestačí mateřské mléko. Jaké potraviny přidávat pro starší děti, aby jejich strava byla pestrá a vyvážená. Čemu se ve stravě vyhnout a co jsou špatné dietní návyky. Řídit se selským rozumem, konzumovat potraviny, které nám dává země – oblast, v které žijeme. To je pro nás přirozené, proto jsme se na tom daném místě narodili. Skvělý popis o očkování, zda ano nebo ne. Zde jsem se opět ztotožnila. Očkovat ano, ale opět se selským rozumem. Tento e-book obsahuje tolik zajímavých věcí. Některé víme, některé jsou velkým přínosem. A tento e-book ucelil mnoho podstatného na jednom místě. Velmi děkuji autoru – Martinu Řezníčkovi – za tak milou a zajímavou věc.
Zdeňka Živnámilující máma, které není lhostejné zdraví svého synka a majitelka Dětského centra MEDVÍDEK – kde se snažíme jít „zdravější cestou“ stravy pro děti

Čínské medicíně se profesně věnuji více jak 12 let a do tohoto e-booku jsem napsal informace nejlépe, jak jsem dokázal, s přesvědčením, že mohu pomoci zejména na poli prevence zdraví a harmonie v životě.

Přesto, jelikož vím, že ne vždy se podaří předat vše tak, jak bychom chtěli, máte možnost do 14 dnů chtít své peníze zpět, jestliže získáte dojem, že pro vás informace v e-booku obsažené nemají smysl. 

                                   Vaše spokojenost je pro mě důležitá!

Cena e-booku je 390 Kč (15 Eur)

Pokud cítíte, že to je ono, pokud věříte systému medicíny, který během několika tisíciletí nezestárl, ale naopak získal na zkušenostech a popularitě, prostě neváhejte a elektronickou knihu si kupte. 

Nyní jednoduše klikněte na tlačítko „Koupit e-book“, na další stránce vyplňte objednávací formulář a zvolte způsob platby -  kartou online, zrychleným či standardním bankovním převodem, nebo bitcoinem.

V případě online platby kartou, zrychleným bankovním převodem nebo bitcoinem obdržíte e-mail s e-bookem již během několika minut. Pokud zaplatíte standardním převodem, obdržíte e-book poté, co se platba objeví na mém účtu (za 1-2 dny).


Investujte do poznání a získejte hodnotné informace, ze kterých můžete čerpat po celý zbytek života. Změny jídelníčku můžete provést již dnes. Je to jen na vás!

E-book / e-kniha vám přijde ve formátu PDF, který je čitelný na všech PC, tabletech či chytrém mobilu. Není třeba mít čtečku knih.

Pokud máte v souvislosti s e-bookem jakýkoli dotaz, napište mi na e-mail: tcm@martinreznicek.cz
Martin Řezníček - terapeut TCM
Martin