Dřevěný Drak přilétá z Nebes. Co nám přináší?

Jak se kalendář přehoupl do roku 2024, Dřevěný Drak nabírá na síle a pevně uchopí otěže vlády 10. února. Jeho energie silně zdůrazňuje transformaci a obnovu. Otevírá příležitosti a podporuje vykročení na cestu sebe-průzkumu a osobního rozvoje, iniciuje počátky nového.

Rok 2024 není jen dalším „běžným“ rokem, nabízí možnost vytvořit novou lepší verzi sebe sama. Ve všech aspektech života. Dračí síla pomáhá prolomit pouta všednosti a obyčejnosti, postoupit na další úroveň. Ale zadarmo to nebude. Je to o využití potenciálu, který každý máme, ale znamená to zvednout zadek z gauče, investovat dostatek energie, času i nadšení k dosažení svých snů.

Drak je aktivní, disponuje dostatkem zdrojů a silnou yangovou energií. Dává sílu zbavit se nepotřebného, tvořit nové a jít vlastní cestou. Element Dřeva jeho sílu ještě násobí a podporuje počátek nových projektů, nového způsobu žití a nastartování změn. Symbolizuje jej zrod, expanze a růst. Barvou prvku Dřeva je zelená, proto se setkáte i s názvem Zelený Drak.

2024 není jenom o NOVÉM ROKU, je to o NOVÉM JÁ v každém z vás. Vydejme se všichni společně na další dobrodružství na křídlech Dřevěného Draka tak, abyste si rok 2024 pamatovali jako přelomový rok uvolnění vaší osobní síly z pout.

Nyní se v krátkosti podíváme, jak se bude dařit jednotlivým znamením pod vlivem dračí energie. Šampiony by mohli být: Kohout, Potkan a Opice; dobrodruhy Pes, Drak a Buvol. Vizionáři Had, Kůň a Prase; pečovateli Koza, Tygr a Králík. Tedy, když dračí energii využijí. 🙂

DRAK (1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012, 2024)

Milí Draci, rok 2024 je rok plný příležitostí a výzev. A vy jste ve správný čas na správném místě, přesto rozhodnutí a první krok je na vás, nepropásněte jej. Otevřete se dobrodružství na cestách i v byznysu. Objevujte nové zájmy, koníčky, užívejte života. Nechte 2024 stát se rokem úspěchů, dobrodružství a obnovené vášně.

V investicích rozumně plánujte a nenechte se zatáhnout do riskantních podniků (gamblerství, spekulace, půjčky přátelům). To je zárukou vašeho blahobytu.

I pracovně stůjte oběma nohama pevně na zemi a berte věci tak, jak přicházejí. Buďte pevnou skálou v rozbouřeném moři.

Ve vztazích, kdo jste single, připravte se na příležitosti milostných dobrodružství a nechte se okouzlit magií lásky. Vy, kteří již tančíte v páru, zlehka našlapujte v případě hádek, ale beze strachu! Alchymie lásky má přednost: vzájemné pochopení a přijetí svých snů, symfonie společné lásky a propojení srdcí.

Pro maximální využití dračí energie je podmínkou dobrá tělesná kondice, a tu nenechte zahálet. Jakákoliv aktivita, která pomáhá redukovat stres je vítaná. Taiji nebo Qi Gong vám mohou významně pomoci.

HAD (1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013)

V tomto roce vás čekají výkyvy nahoru i dolů, sinusoida jako když se plazí had. Na jedné straně potenciál pracovních úspěchů a finančního zisku, radostná a plodná setkání i intelektuální posun směrem vzhůru a prosperita. Na druhé straně budete čelit výzvám jako obava ze samoty či zdravotním výkyvům. Udržení si vnitřní rovnováhy je klíčovým faktorem.

Pracovně se vyplatí dbát na přesnou a jasnou komunikaci, zejména s opačným pohlavím. Hlídejte si cokoliv, co by se dalo nazvat jako zneužití autority pro osobní prospěch. Profesionální chování a morální principy jsou ve vaší práci klíčovým faktorem. Využijte své mentorské schopnosti a dejte o sobě vědět svému okolí i společnosti.

Pro single Hady platí: Nepropásněte příležitost, potenciální partner se objeví a nezanevřete na lásku! Pro páry, připravte se, že loďka lásky popluje po menších vlnkách a užívejte každého láskyplného okamžiku s partnerem.

Zdravotní stav odráží vaši emoční rovnováhu, dostatek pohybu i odpočinku, vyváženou stravu i radost ze života. Nepodceňujte to!

KŮŇ (1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014)

Koňům bude dynamická dračí energie vyhovovat, i když přináší plusy i mínusy. Buďte aktivní, nechte se vidět, třeba na sociálních sítích, jestli vám to vyhovuje. Zvýšená opatrnost týkající se nehod spojených s vodou se vyplatí.

Čas na práci a také dostatek času na zábavu a odpočinek. Život užívejte plnými doušky.

Romantické chvíle dokáží osladit život, na to nezapomínejte a nebojte se jich. Příležitosti budou. Pro zadané platí, že romantických chvilek není nikdy dost, i když na ně ve víru denních aktivit zapomínáme.

Nepřehánějte to s adrenalinovými a nebezpečnými sporty a věřte, že zdravá strava je opravdu důležitá.

KOZA (1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015)

I Kozám přináší rok 2024 jak plusy, tak mínusy. Budete moci využít váš potenciál na poli mentorství/výuky, ať již v zaměstnání, nebo v podnikatelské činnosti. Různé výzvy budou přicházet z různých stran, ale jděte pevně svou cestou, dbejte na své zdraví, fyzické i duševní a Drak bude na vaší straně.

Finančně vám 2024 bude přát, v práci si hlídejte pozitivní přístup k překážkám a pečlivost při vašich aktivitách.

Vaše partnerství, jste-li zadáni, stojí na pevných základech a vzájemné harmonii. Občasných rozmíšek si nevšímejte, k vztahům prostě patří.

Vaše zdraví by mělo rozhodně být prioritou, zejména u chronických potíží typu vysoký krevní tlak nebo diabetes. Nepodceňujte to.

OPICE (1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016)

V oblasti kariérního růstu a pracovních příležitostí v tomto roce akcelerujte na plno, dračí energie je s vámi. Ve vztazích zůstaňte na zemi a jasně si nastavte své hranice. Nedržte se u zdi, buďte aktivní, ale zároveň si udržte rozumný nadhled, nejlépe s dávkou humoru. Rok 2024 si opravdu užijete!

Vaše finanční prosperita má značný potenciál, i v nelehké době. Hlídejte si etickou stránku v podnikání i v ostatních vašich aktivitách.

Jestli je vaše srdce plné lásky, naplno si užívejte romantických vztahů. Jestli jste single, netlačte na pilu, ještě nenastal ten správný čas. Samota není zdaleka tak špatná.

Vyváženost mezi aktivitou a odpočinkem je základ pro vaše zdraví, a to rozhodně nepodceňujte. Stejně tak rizikové sporty pro vás nejsou.

KOHOUT (1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017)

Kohouty čeká skvělý rok, setkání s významnými mentory, vylepšení schopností řešit problémy, navýšení vitality. Zkrátka rok důležitých rozhodnutí a pozitivních výsledků.

Přesto buďte rozvážní se svými investicemi a spekulacemi, dejte přednost projektům založených na dobré vůli, etice a vzájemné laskavosti. Pracovně, vaše vysoké nasazení nezůstane nepovšimnuto a dojde ocenění. Přátelská atmosféra na pracovišti je pro vás prioritou.

Při setkání s někým zajímavým a perspektivním pro vážný vztah netlačte na pilu, buďte trpěliví, vše má svůj čas. Zadaní si budou užívat harmonické období plné vzájemné lásky a dávání.

Buďte pozorní ke zdravotním výkyvům a dbejte na vnitřní rovnováhu.

PES (1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018)

Milí Psi, rok 2024 vám přináší různorodé vlivy. Příležitost kariérního růstu, v případě vašeho citlivého a prozíravého přístupu. Zaměření se na cíl tak, aby vás neohrozila negativita okolí. Se svými finančními zdroji nakládejte rozumně a konflikty řešte s taktem.

Kariérně se setkáte se změnami a počítejte s vyšší pracovní zátěží, vyvarujte se komunikačních nedorozumění. Pamatujte na to, že překážky jsou tu proto, aby se překonávaly.

Kdo jste single, nestýskejte a užívejte si svobody. Ve vztazích si vychutnávejte vřelou konverzaci a sdílení, empatii a laskavost.

Zdravotně zase dbejte na rovnováhu ve všem vašem konání, výstřelky a dietetické úlety nejsou na místě. Rovnováha emoční a duševní je naprosto klíčová.

PRASE (1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019)

Rok 2024 vám přináší od všeho něco. Příležitost k růstu díky důvěře a povzbuzení od těch správných lidí, intelektuální námaha přinese ocenění. Výzvy a konflikty vás nesmějí rozhodit. Navzdory všemu, tento rok se pro vás jeví jako velmi naplňující a úspěšný využijete-li správné vedení a vřelé interpersonální vztahy.

Zaměřte se na svůj osobní růst zejména v první polovině roku, pracovně se nenechte otrávit papírováním a přivítejte příležitosti s otevřenou náručí.

Nezadaní, nepřehlížejte potenciální partnery ve svém nejbližším okolí, budete mile překvapeni. Zadaní, opatrně našlapujte v situacích, které by mohly vážně narušit váš vztah. Věrnost je zde naprosto zásadní.

Na poli zdraví dbejte na správné a vyvážené stravování, vyvarujte se extrémům, rozhodně se vám to vyplatí.

KRYSA/POTKAN (1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020)

S počátkem roku 2024 se připravte na pořádnou jízdu. Kosmos generuje dobré vibrace, které jsou s vámi v souladu, naplno je využijte!

Svého podnikatelského ducha nedržte příliš zkrátka, podpořte svůj talent a vyjděte vstříc příležitostem. Buďte komunikativní a vysoce profesionální nejen k nadřízeným, ale i ke kolegům a úspěch se dostaví.

Láska je všude kolem nás, jak v romantickém filmu, a potenciál pro plnohodnotný hluboký vztah je nyní velmi vysoký. Nechte své srdce hovořit ve správný čas a hluboká láska nasytí vaše srdce.

Zdravotně si hlídejte správnou stravu, nepřehánějte to s mastným nebo těžkým jídlem, stejně jako s cukry. Choďte často do přírody a pravidelné cvičení zlepší vaši imunitu.

BUVOL (1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021)

I vás, kdo jste narozeni ve znamení Buvola, čeká velmi dynamický rok přinášející mix příležitostí, ale i výzev. Kariérní postup, větší zodpovědnost, ale i vyšší příjem. Překonání překážek a najití rovnováhy si vyžádá plné nasazení, ale i podporu vašich přátel a rodiny.

Pečlivě zvažte, jestli je vhodná doba pro investici do domu nebo bytu. Buďte otevřeni novým možnostem a v práci dávejte přednost přátelskému jednání před hádkou. Harmonie je pro vás důležitá. Nechte projevit své schopnosti přirozeně, nenásilně, netlačte na pilu.

Postavení hvězd je nakloněné najít ideálního partnera pro romantický vztah. Pro ženy je klíčové: nepropásnout či neodmítnout upřímné vyznání.

I když budete pracovně značně vytíženi, nezapomeňte na dostatek odpočinku a relaxaci, udržení si rovnováhy je důležité pro vaše zdraví. Přepracování se nevyplatí.

TYGR (1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022)

Tygrům nadcházející rok přináší dostatek příležitostí cestovat, pracovně i pro zábavu. Využijte svůj talent, zejména na poli literárním či na akademické půdě. Váš příjem může pocházet z různých oblastí vašich aktivit. Udržte si otevřenou mysl.

Pracovně dbejte na správné a profesionální vztahy, kultivujte harmonii na pracovišti, neváhejte odstřihnout toxické vztahy a konflikty řešte s předstihem.

Pro nezadané, hledání vhodného partnera není jednoduché, byť ne nemožné. Nezoufejte. Zadaným, pečlivě a s láskou a respektem kultivujte svůj vztah, předcházejte všednosti, která dokáže při nepozornosti i hezký vztah rozbít.

Zdravotně, pokud to jde, předcházejte úrazům. Tím myslím nevyhledávejte rizikové aktivity.

KRÁLÍK (1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011, 2023)

I Králíci budou čelit mnoha vlivům. Slibné příležitosti týkající se blahobytu se otevřou, ale rozumně zvažujte, jestli se jedná o etický byznys. Peníze nejsou vše. Pracovně upřednostňujte pozitivní pracovní vztahy a práci tam, kde vás to baví, před možností, kde třeba vyděláte víc peněz, ale v negativním prostředí.

Králíci – ženy, které jsou samy, mají jedinečnou příležitost tento status změnit. Postavení hvězd jim napomůže. Ale i zde moudře vybírejte.

Zdravý životní styl se vyplatí. Zahrnuje dostatek pohybu, vhodnou stravu a zejména vnitřní pohodu. Ostatní přijde samo.

Začátek roku přináší energii nových počátků, nových projektů, změn, u Zeleného Draka to platí několikanásobně.

Ano, právě nyní je také ideální doba na změny v jídelníčku a stravování v souladu s neustálým střídáním YinuYangu, neboli podle pravidel TČM (Tradiční čínské medicíny). A proto vás zvu na online přednáškuTajemství stravování a zdravé výživy podle TČM, která bude naživo probíhat v neděli 25. února od 20 h.

Dřevěný drak vládne silnou a aktivní energií, velmi se snaží nás popíchnout a iniciovat k aktivitě a novým projektům. Jasně, že to stejně nakonec je na každém z nás, ale nepropásněte příležitosti a užijte si dynamickou jízdu rokem 2024!

Martin Řezníček
Terapeut a lektor TČM. Prostřednictvím čínské medicíny pomáhá lidem už mnoho let na jejich cestě k rovnováze a zdraví - osobní i online formou.

Je autorem e-booků Více než strava, Vše, co jste kdy chtěli vědět o jídle..., Typologie osobnosti podle 5 elementů nebo Výživa ŽENY a Výživa DĚTÍ.

Rovněž svými ONLINE KURZY pomáhá šířit moudrost čínské medicíny.
Jeho příběh si přečtěte ZDE >>
Komentáře
  • E-BOOK ZDARMA PRO VÁS:
    e-book zdarma
  • CHCI E-BOOK ZDARMA
  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky